Με την παρουσία πολλών επισκεπτών, επαγγελματιών αρχιμαγείρων & αρχιζαχαροπλαστών, αλλά και πολλών σπουδαστών, ολοκληρώθηκε το 1st Mediterranean Chef’s Competition στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, που διοργανώθηκε από την Λέσχη Αρχιμαγείρων Ελλάδος και την Mact Media Group.

Κατά την διάρκεια της διοργάνωσης διεξήχθησαν πολλοί διαγωνισμοί και μετά την λήξη κάθε διαγωνισμού έγινε η απονομή των βραβείων στους νικητές κάθε κατηγορίας .

Αναλυτικά οι νικητές κάθε κατηγορίας που βραβευτήκαν από την διοργάνωση.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  21/02/20

Στην κατηγορία D3 – VEGAN SCHOOL :

  • IEK SVIE – BRONZE MEDAL| FELLA ELENI MELPOMENI – MAGOULAS PANAGIOTIS
  • LE MONDE – BRONZE MEDAL| AGGELOPOULOS PANAGIOTIS – PAPADOPOULOS PANAGIOTIS
  • ANAVISSOS – DIPLOMA| STATHOULIS KONSTANTINOS – ZACHAROPOULOS SAVVAS

Στην κατηγορία D5 – PLATED DESSERT – SCHOOLS :

  • LE MONDE – GOLD MEDAL| KLIRONOMOU SOFIA – DROSSOU SOFIA
  • IEK ORIZON – BRONZE MEDAL| META MEGGI – ANDROVITSANEAS PETROS

Στην κατηγορία D6 – CEREAL BARS – SCHOOLS :

  • LE MONDE – BRONZE MEDAL| AGGELOPOULOS PANAYIOTIS – PAPADOPOULOS PANAYIOTIS

Στην κατηγορία D7 – BLACK BOX SCHOOL :

  • LE MONDE – SILVER MEDAL| KRITIKOU DESPINA – PITELOPOULOU ALEXANDRA
  • IEK ORIZON – BRONZE MEDAL | KONSTANTAKI MARIALENA – VASSILIADI VASSILIKI
  • IEK ANAVISSOS – BRONZE MEDAL| SINIOROGLOU DIMITRIS – TSALIDIS SAVVAS

Στην κατηγορία E1 – FISH & SEAFOOD STUDENTS :

  • IKONOMOPOULOS NIKOLAOS – GOLD MEDAL
  • VASSILIKI LIAKOU – SILVER MEDAL
  • CHATZIS MICHAIL – BRONZE MEDAL
  • THALIA ATHINA ASPIOTI – BRONZE MEDAL
  • LEONORA BAKIOU – BRONZE MEDAL
  • JOHN SYRMAS – PARTICIPATION
  • KONSTANTINOS KATSOUPIS – PARTICIPATION

ΣΑΒΒΑΤΟ  22/02/20

Στην κατηγορία J1 – GREEK TRADITIONAL BREAKFAST :

  • IEK KEFALLINIAS – SILVER MEDAL| TZOUGANATOU MARINA – VACHANIA NINO – TZANATOU AMALIA

Στην κατηγορία Ε2 – CHICKEN STUDENTS :

  • MAROLIS NIKOS – GOLD MEDAL
  • HATZIS MICHAIL – SILVER MEDAL
  • ANTONIOU SERAFIM – SILVER MEDAL
  • SINIOROGLOU DIMITRIS – BRONZE MEDAL
  • PAPADOPOULOY VASSILIKI – BRONZE MEDAL
  • EGLANTINA SULKU – BRONZE MEDAL
  • LISJANA HONXHAI – BRONZE MEDAL
  • DIMATAS DIMITRIS IPPOKRATIS – DIPLOMA
  • MINAS RAFAIL – DIPLOMA

Στην κατηγορία G4 – VEGAN DESSERT :

  • KOUNO YIOUIKO – SILVER MEDAL

Στην κατηγορία Α7 FISH & SEAFOOD :

  • TAPRANTZIS STATHIS – GOLD MEDAL
  • FLOURIS STEFANOS – SILVER MEDAL
  • MOUSTAKAS MICHAIL – ΒRONZE MEDAL
  • LEVENTIS PANAYIOTIS – ΒRONZE MEDAL
  • TSAMPIKOS SFIRIALAS – BRONZE MEDAL
  • KOUMIS YIANNIS – DIPLOMA
  • CHALOULAKOS KONSTANTINOS – DIPLOMA

Στην κατηγορία J3 SUGAR SHOWPIECE – SCHOOLS :

  • LE MONDE – SILVER MEDAL

Στην κατηγορία J4 WEDDING CAKE – SCHOOLS :

  • LE MONDE – BRONZE MEDAL

Στην κατηγορία J5 CAKE – SCHOOLS :

  • LEMONDE – GOLD MEDAL

Στην κατηγορία J7 MACARON – SCHOOLS :

  • LE MONDE – BRONZE MEDAL| MAROUFIDIS MICHALIS – MERKOURIS ANASTASIOS

Στην κατηγορία A9 BLACK BOX – STUDENTS :

  • CHATZIS MICHALIS – KERIM CHRISTOS – GOLD MEDAL
  • CHALANDRANIS YIANNIS – CHALANDRANIS ANDREAS – SILVER MEDAL
  • SKAROS STAVROS – CHALOULAKOS KONSTANTINOS – SILVER MEDAL
  • SOTIRIOU IRO – KAITATZI SOFIA – BRONZE MEDAL
  • MELIDONIS PANAGIOTIS – SINIOROGLOU DIMITRIS – BRONZE MEDAL

Στην κατηγορία A5 MEAT – CHEFS :

  • KAOUKIS GEORGE – DIPLOMA
  • ANOUSAKIS GIANNIS – DIPLOMA
  • KIDIMAI LEVIS – PARTICIPATION

Στην κατηγορία D4 – TRADITIONAL GREEK DESSERTS – SCHOOLS :

  • IEK ANAVISSOS – BRONZE MEDAL |TSAPIA ADRIAN – GEOROPOULOY ZOI
  • IEK ORIZON – BRONZE MEDAL |MEGGI META – ANDROVITSANEAS PETROS
  • TURKISH SCHOOL – BRONZE MEDAL |EZGI KORKMAZ – AYKAN DEMIREL
  • DIEK ARGOSTOLIOU – DIPLOMA

Στην κατηγορία H2 – TRADITIONAL GREEK DESSERTS – STUDENTS :

  • BOUTZIA EVAGGELIA – LIAKOU VASSILIKI – GOLD MEDAL
  • KARAGIANNOPOULOU KONSTANTINA – CHONDROUDAKI ZOE – SILVER MEDAL
  • DOUMANIDOU ANTONIA –  EGLANTINA SULKU – ΒRONZE MEDAL
  • EVDOKIA VOULTSIOU –  APOSTOLIDOU ALEXANDRA – ΒRONZE MEDAL
  • BARTZOS XENOFON– KANELLOPOULOS PANAGIOTIS – DIPLOMA

Στην κατηγορία Α1 – MEDITERRANEAN CHEF OF THE YEAR :

  • EMMANOUIL CHIRAS – SVETLANA PRIMITSENKOU – GOLD MEDAL
  • KALANDRANIS IOANNIS – KALANDRANIS ANDREAS – SILVER MEDAL
  • EFSTRATIOS NGUREZA – CHRISTENSEN JOHANNES – SILVER MEDAL
  • PANAGIOTIS LIATOPOULOS – GIANNIS CHATZIDAKIS – BRONZE MEDAL
  • THEODOROS ALEXIS – DOUVARAS NIKOLAOS – BRONZE MEDAL
  • KALOGEROPOULOS CHRISTOS – MALAMAS MICHALIS – BRONZE MEDAL
  • PAPADOPOULOS IASONAS – VARDIS IRAKLIS – DIPLOMA

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/02/20

Στην κατηγορία E3 – SALAD STUDENTS :

  • SALIT MATAN – SILVER MEDAL
  • GKOUNTEVENOU CHRYSA – SILVER MEDAL
  • CHATZIS MICHAIL – BRONZE MEDAL
  • VOULGARI SOFIA – BRONZE MEDAL
  • KOKKINIS SPIROS – BRONZE MEDAL

Στην κατηγορία J2 SUGAR SHOWPIECE :

  • PAPADATOS PANAGIOTIS – MAVRIDIS LEFTERIS – SILVER MEDAL

Στην κατηγορία B2 STREET FOOD – TEAM :

  • KESSARIS ALEXANDROS – CHATZIKIRIAKOS NIKOS – KOUTSAFTIS IOANNIS – BRONZE MEDAL
  • DRAMALIOTIS ALEXANDROS – FIKIRI KLIO – VLASTELLIS NIKOS – BRONZE MEDAL
  • AMANTOS CHRISTOS – SOTIRHOS STEFANOS – PANAGIOTIDIS THEODOROS – DIPLOMA

Στην κατηγορία B1 MEDITERRANEAN TEAM OF THE YEAR :

  • VASSILIS ZARKADIS – KOSTAS BRINIAS – MICHALIS GLAVOS – GOLD MEDAL
  • ARTI SEJDINI – EDUART SHEHLI – FLORAND NEZIRI – BRONZE MEDAL

Στην κατηγορία D2 ST. VALENTINE’S MENU SCHOOL :

  • LEMONDE – GOLD MEDAL
  • KARAGIORGOS SOTIRIS – ADAM ALEXANDROS – KAPELES DIONISIS
  • IEK ANAVISSOSS – BRONZE MEDAL
  • ASPIOTI THALIA – STAMOS EFTHIMIS – AGGELIDIS PETROS

Στην κατηγορία D1 BEST SCHOOL OF THE YEAR :

  • LEMONDE – GOLD MEDAL |FUQI NATALIA – ZAKAJ REDIAN – KOYTSOGEORGAS NIKOLAOS – ASPROULIS IOANNS
  • IEK VERGI – SILVER MEDAL |SPILIOPOULOS PANAGIOTIS – BALASSOPOULOS CHRISTOS – KALAPODIS PANAGIOTIS – TSENTOUROU FOTINI
  • IEK ANAVISSOU – SILVER MEDAL |KASSARA ANASTASIA – TOPALIDOU GEORGIA – SOFRONI KONSTANTINA – MARIONIS NIKOS
  • TURKISH SCHOOL – BRONZE MEDAL |AYKAN DEMTREL – BUGRAHAN ISIK – EZGI KORKMAZ – EMRE HATIP
  • DIEK IOANNINON – BRONZE MEDAL |BOUTZIA EVAGGELIA – VOULGARI SOFIA – LIAKOU VASSILIKI – SERAFIM ANTONIOU
  • DATA CHIOS – BRONZE MEDAL |IFANTIS DIMITRIS – STILIANOS KANARIS – PANTELEIMON KOTTATIS – ANDREAS GALATOULAS

Στην κατηγορία F1 – MEDITERRANEAN PASTRY CHEF OF THE YEAR :

  • PAPADOPOULOS KONSTANTINOS – LIDIOTIS GIORGOS – GOLD MEDAL
  • KARKAMPITSAS DIMITRIS – PAPANIKOLAOU ELENI – SILVER MEDAL
  • SOULIOS NIKOS – NATALI SAVVIDOU – BRONZE MEDAL
  • ZOGRAFOS IOANNIS – ZOGRAFOS GRIGORIS – BRONZE MEDAL
  • KALKINIS DIMITRIS –  STATHOPOULOU IRINI – DIPLOMA

Στην κατηγορία F2 PLATED DESSERT – YOUNG PASTRY CHEFS :

  • MARKOU STELIOS – VERVENIOTIS GIORGOS – BRONZE MEDAL
  • KALLOUMENOU ROZA – KALLOUMENOU NIKOLETTA – DIPLOMA
  • PLATIS PANTELIS – ANDREADI FANIA – DIPLOMA